Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí život

21. 1. 2008

Pořad Psí život mě na první pohled zaujal. Hned jak jsem pochopila jeho smysl (udávání pejsků, o které už majitelé nemají zájem), začala jsem se shánět po kontaktu, na který by bylo možno zaslat nabídku Berty. Postupně, jak vysílání pokračovalo, mě však tato chuť, poslat Bertu do nového domova, opouštěla a naopak jsem začala vybírat svoji nejkrásnější fotku. Ano, ano, nabídnu se k adopci!

Obrazek

Když jsem viděla, ty sympatické, přátelské, naivní lidi, kteří soupeřili o získání bígla Matýska, okamžitě jsem zhodnotila, že nic horšího, než dosavadní panička mě potkat nemůže!

Napsala jsem si pár požadavků a ujasnila, které zájemce bych preferovala. Tak za prvé, rozhodně chci do nějakého pěkného, luxusního prostředí. Je lhostejno, zda se bude jednat o větší byt all inclusive nebo o vilu, každopádně, chci mít neomezený přístup do všech místností. Jako samozřejmost považuji, že budu moci používat veškeré vybavení bytu, včetně ledničky, spižírny, ložnice apod. A když jsme na to narazili, spaní v posteli, je jeden z požadavků, z kterých nejsem ochotná ustoupit za žádných okolností. Ale naštěstí, vypadá to, že hodně lidí už tyto psí potřeby respektuje. Dále trvám na pravidelných vycházkách dle vlastního výběru. Samozřejmě, bez omezování mé osobní volnosti. Odmítám jakýkoli výcvik, neb deformuje moji jemnou duši a kazí psí přirozenost. Přednost dávám rodině s dětmi. Pokud nebude možno tomuto požadavku dostát, je možno děti nahradit za jiné drobné domací zvířectvo. Při lovu nejsem vybíravá. K tomu očekávám příděl neomezeného množství potravy dle vlastního uvážení. A to by pro začátek asi stačilo. Další kritéria nastolím až při výběru z nabízených alternativ. Doufám, že nabídek bude hodně, já za to totiž stojím!

Jo, jo, TA moje, se bude divit, až přijede televizní štáb a bude vyžadovat, zabalit mi věci do krabice... Ale to si měla rozmyslet dřív a chovat se ke mně odpovídajícím způsobem. Až televizní dodávka, zahne z naší ulice, ONA bude ronit slzy a trhat si vlasy zoufalstvím nad mojí ztrátou,  já budu spokojeně sedět na klíně milé slečně radaktorce, přátelsky ji vrčet do obličeje  a budu neskonale šťastná! Čeká mě nový život! Konečně pořádný Psí život!

Vaše Thea Madame von Baskerville