Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkouška BH

20. 5. 2007

Obrazek

Nebudu předstírat, že jsem z průběhu zkoušky nějak nadšená. Nevím, jestli to bylo teplem, konstelací planet nebo působením negativních vesmírných sil, ale nešlo nám to. Berta chodila jak čtyři kočky svázaný, při ploužení stíhala i čuchat a lovit mouchy... Při průchodu skupinkou se snažila schovat u naší kamarádky Petry - vypadalo to, že ji vleze hlavou do kapsy a bude předstírat, že neexistuje, jen aby ,chudáček, nemusela chodit po tom hnusným place, kde jsem na ní děsně zlá a strašně ji mučím. Navíc při odložení vleže s přivoláním se kromě Berty rozběhl i německý ovčák z dlouhodobého odložení a letěl za ní. To už bylo na Čerťu moc silný kafe, a utvrzená v přesvědčení, že před vlčákem není nikde a nikdy v bezpečí, veškerou spolupráci se mnou ukončila. To s tím psem mě mrzí, protože už je to podruhé, co ji vlčák takhle prohnal. Asi před rokem na závodech v Přelouči se nám stal podobný incident a myslela jsem, že se z toho Berta nikdy nevzpamatuje. Vzpamatovala. A teď se to stalo znova...

Po pauze následovali speciální cviky. Vím, že Čertině nedělá dopravní ruch problémy, ale stejně jsem měla docela strach. Nebyla ve své kůži a při každém psím štěkotu se otáčela a kontrolovala, jestli ji nechce někdo zakousnout. Nakonec, kromě odskočení od nohy, kterým se zachránila před přežvejknutím akčním cyklistou, se chovala celkem fajn.

Gratulace patří Petře s Irvinem, kteří složili zkoušku FPr1! Sice taky ne úplně podle jejich představ, ale aspoň se potvrzuje moje teorie, že dnes byly vesmírné síly proti nám ;)

Takže pocity sice ne moc pozitivní, ale zkouška složena. No, jo, není každý den posvícení!- tohle rčení nesnáším (jsem na něj skorem alergická, bléééé), ale dnešek vystihuje docela dobře.

Obrazek

Obrazek

P.S.: Ještě vysvětlení pro ty, co se diví, proč nešla na zkoušku i Theunka. Je to jednoduché, někoho by při speciálkách v dopravním ruchu zakousla :)

Děkuju moc Petře za fotky. Ale tentokrát bych se bez fotodokumentace našeho trapčení snad radši obešla. Berta půl kilometru od nohy, já vypadám jako vždycky... Na to nějaká amatérská retuš, bohužel,  nestačí. Přesto děkujeme, Péťo!