Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody obedience

30. 8. 2008

Už týden před touhle akcí se mi zdály děsivé sny... Já s psama pobíhající kolem stolu u nás v jídelně nebo snažíc se vysvětlit senilnímu rozhodčímu "že tohle ve zkušebáku prostě není", to byly mé běžné noční výjevy :) Tak jako ze všeho nového, byla jsem z obedience pěkně nervní.

První na řadu jsem šla s Bertou, která všude mimo plac skákala a veselila se, a na místě pak předváděla svoji oblíbenou stylizaci alá hrouda bláta. Spolupráce s blátem přesto nebyla tak úplně nejhorší ;) Při všech cvicích kromě rozlišování předmětů měla 9 a více bodů. A ta rozlišovačka? Tak Čertík si musel všechno řádně rozmyslet a já jsem naopak moc nemyslela ;) Nebo nevím. Bylo to na hraně, ale na konec jsme dostaly 5 bodů. S celkovým součtem 289,5 bodů má Berta zkoušku na výborně a dokonce se umístila na 1. místě.

Ale pak to přišlo! Theunka, ačkoli při tréninku se zdála v dobrém rozmaru, ukázala, co si o obedience a podobném šaškování myslí Madame von Baskervile! Osobně zkoumám hypotézu, že Theunku hrozně poznamenal pohled na rozšlápnutého kamaráda slimáka, u kterého ležela při odložení a pak se z toho naše drahá Slimáčí královna do konce poslušnosti nevzpamatovala! Navíc když jsem po ní chtěla takové exotické povely, které nikdy neslyšela... Namátkou vyberme: sedni, k noze, aport apod. Jediný její zájem byl vydrbat si záda o trávu, což spolu s neustálým čucháním také činila. Prostě a jednoduše, už dlouho mě ta kravka ušatá takhle nenaštvala. Podotýkám, že se vyjadřuji, velice, velice umírněně ;) Aspoň že jejich ušmudlaných 243,75bodů stačilo na splnění zkoušky! Jinak bych ji v nebližším termínu objednala na dekapitaci :D

A pak už jsme se jen kochali výkony šikovných pejsků z vyšších kategorií a tiše záviděli. Je to pěkný pohled, když to někdo umí...

Při vyhlášení dostaly Holky krásné ceny. Nevím jestli někde jinde mají štědřejší sponzory... Pochybuju ;) A navrh ještě pěněžitá odměna! Aspoň trochu uklidní  rodiče, kteří mi včera večer kázali o vyhazování peněz za čokly ;) Takže výhra padla na startovné a nové efilační nůžky, které mi dovezla přehodná cvičáková kolegyně.

Na závěr snad jen poděkovat rozhodčím, že byly ochotni se na tu hrůzu v kokřím podání dívat, a pogratulovat ostatním soutěžícím ke skvělým pejskům, kteří se ani trochu nepodobají jisté rezavé, ušaté, oslizlé, chlupaté příšeře (a to nepopisuju sama sebe!)