Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody agi a týden s Protivy

15. 8. 2008

Abychom se taky s Jonášovci občas viděli, musíme plánovat různé společné akce v blízkosti bydliště jedné z nás. Tentokráte byla řada na Evě, aby dorazila a společně s námi strávila nejen závody, ale i celý následující týden rekreace...

Pátek: Eva mi na skypu dopodrobna vypráví své katastrofické sny o jejich prvním startu v SA3. Jonášek se prý vyvenčí na parkuru. Namítám, že sny nic neznamenají, že mně se nedávno zdálo, že jsem šla navštívit Paroubka do nemocnice. Eva si trvá na svém, a abych si moc nevyskakovala, popisuje, že se ji zdálo i o Theuně, která prý vyleze na áčko a vyčůrá se na hlavu rozhodčímu kontrolujícímu zónu! Radši konverzaci rychle končím a v duchu Evě doporučuju, aby tolik nepila na noc.

Večer si pro pražáky jedu do Chocně k vlaku a opět mi začíná vynechávat motor u auta. Táta se tomu směje a odmítá cokoli podniknout kromě udělování vtipných rad (vtipných dle jeho názoru).

V noci nemůžu spát. Částečně protože jsem nervní, jestli zítra do Opatovic dojedeme, částěčně protože jsem vypila litr bylinného teé a musím pořád na záchod (k Evině velkému pobavení a zadostiučinění).

Sobota: Fanda nás podrží a motor přede téměř pravidelně, ačkoli jsme naloženi až po střechu. Cesta probíhá v pohodě. Evě je špatně. Holky běhají pěkně, ale Theunka by potřebovala vykrákat za uši, aby se probrala a přestala čuchat. Eva zvrací a vyhrává zkoušku A3. Mně je docela dobře, vyhráváme s Bertou zkoušku A1, Thea je druhá a v jumpingu jsme s Bertou 4. bez trestných bodů. Ale diskvalifikace se dostavují taky, jen si teď nemůžu vzpomenout kde a kdy. Zato na dokonalou bramboračku, šopák a vynikající čaje si vzpomínám jasně.

Neděle: Běhá se nám docela fajn, ale zaboduje jen Theunka 2. místem ve zkoušce. Ze závodů odjíždíme s příjemnými pocity, obtěžkané spoustou cen a dárků od sponzorů. Organizátoři můžou být spokojeni, vše šlapalo jak na drátkách a celá akce byla moc zdařilá.

Pondělí: Eva ráno zjišťuje, že dávají Knight Ridera (pamatujete? to mluvící auto!) a nemůžeme se odtrhnout od televize. Berem Joníka na stopy a moc mu to jde. Obrany si cvičí sám na mém tatíkovi ( označovném jedině jako: Jonáškův kamarád). Jedeme na výlet k Petře a Jonda s Irvinem se chtějí "láskou" sežrat.

Úterý: Kromě žraní, pití a válení, stíháme i stopy a zajet na cvičák.

Středa: Eva nám připraví agi trénink. Seklo mi v zádech a hrozně to bolí! Půjčuju ji na běhání holky. Mohla by si během společných sekvencí ještě dát svačinu a zaštupovat si punčochy :) Prostě každej pes nemůže být rychlej jak Jonášek.

Čvrtek: Jdeme popřát Janě k narozeninám a jsme odchyceny ku pomoci se svatebními koláčky. Aby si Eva nemyslela, že se u nás bude jen flákat, patlá koláče až do večera. Pak si s trochou nostalgie připravíme venku rozlučkovou párty, protože zítra odjiždí. Navěsím spousty lampiónů, namíchám drink- krása! Zatímco zavíráme Jondu, vzplane zahradní křeslo. Nacházíme ho společně s právě dorazivší ségrou. Hasíme. My s Evou jsme trochu v šoku. Marta je v pohodě a dá se slyšet, že je to pořád menší škoda, než když táta zastřihával smrk :) zatímco s Evou zjišťujeme zamlkle škody, Marta na mě z kuchyně řve, že jsem zase dala špatný rošt do toustovače a kdy ji namíchám drink. Nemáme s Evou náladu pokračovat v popíjení, ale Marta nás donutí.

Obrazek

Pátek:  Budím se lapajíc po dechu, něco mám na hlavě! Zjišťuji, že se mě Eva nesnaží zadusit polštářem, ale začíná bouřka a Jonášek se snaží v panice schovat ke mně. Hrozné blesky a dunivé hromy dovádějí Jondu na pokraj šílenství, takže ráno nejsem poprvé nevyspalá jen já. Berem Jondu na poslední stopu týdne a pak už čas letí jako splašený a Eva musí jet. Chceme si ještě zaagilitit, naložíme psy, zavazadla a vyrážíme do Třebové. Hned za Litomyšlí nás zastihne hrozná průtrž mračen! Zjišťuji, že nefungují stěrače. Jdu je ven rozhýbávat zavlažována přívalovými dešti. Tak trénink agi si necháme na příště, míříme radši hned na nádraží. Mlha a padající voda dokazují, že mám tuhle trasu naježděnou a zvládám ji docela slušně i poslepu. Loučíme se s Protivy a už teď se nám stýská. Byla s nima strašná sranda! A to nejen, když se Jonda snažil zadávit našeho živitele ;) Doufejme, že brzy zase zamíří k nám na východ a prodlouží nám život další dávkou smíchu! Protivům zdar!

 VIDEA

Sobota

THEAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA1--V38,963,5902./6P.Rybář
Agility-1VD34,53,311,56./15P.Rybář
JumpingDISP.Rybář
BERTAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA1--V37,053,7801./6P.Rybář
AgilityDISP.Rybář
Jumping- - V 35,23 4,12 0 4./15P.Rybář

Neděle

THEAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA11-V35,143,9852./7P.Rybář
Agility2155,872,9158./16P.Rybář
Jumping--V30,87 4,02 0 7./16P.Rybář

BERTAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA1DISP.Rybář
Agility1-V39,324,1254./16P.Rybář
Jumping- - V 30,114,12 0 5./16P.Rybář

Kompletní výsledky na www.agisirius.estranky.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Sirius Cup Opatovice