Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na Vysočinu

1. 5. 2007

Na dnešní státní svátek jsme si se staříky doma naplánovali výlet. A pokud se jednalo o lokalitu, na plné čáře zvítězily Žďárské Vrchy. Za prvé, už jsme tam dlouho nebyli a za druhé, jen málokde je tak hrozně nádherně. Jelikož drazí rodičové mají už vetché zdraví a já jsem lemra odjakživa, vybrali jsme si procházkovou trasu tak kolem 15km. A dobře jsme udělali, protože ono přeci jenom kopečky dají zabrat a kilometry pak člověk v nohách cítí jinak než na mapě. Na pochod jsme vyrazili jako praví turisti brzo ráno (ve 12hodin) z městečka Jimramov. Úplně mě okouzlila zdejší malebnost. Nádhera! Odtud jsme vyfuněli kopec na Prosíčka, což je skalní útvar, z jehož vrcholu máte všechny ty kopečky a vesničky a lesy a rybníky jako na dlani. Sluníčko svítilo, nebe bylo modré a výhled tak krásný, že se to těžko popisuje... Dál jsme pokračovali přes vesničku Javorek nahoru do kopce (pro změnu) na zříceninu Štarkov a od tamtud už se cesta vracela zpět k Jimramovu. 

Obrazek

Holky si procházku ,jak jinak, než užívaly. Každou chvíli jsme míjeli nějakou vodu, kde se švachtaly a ještě častěji jsme náráželi na různá neodolatelná "váleniště" kde se popelily jako slépky. Kombinace voda + bordel (prach, jehličí atd.) jim přinášela nesmírné potěšení... Jinak vesele ťapkaly a bylo vidět, že si krásu přírody užívají stejně jako my.

Obrazek

Nevím, ale Vysočina mi přijde tak nějak dojemně krásná. Skoro mám pocit nějaké vlastenecké hrdosti, na to, jak úžasná je naše země. Možná pro ni mám takovou slabost proto,  že mi moc chutnal salám Vysočina a teď jako vegetariánce mi zbývá už jen ta krajina...

 

Náhledy fotografií ze složky Žďárské Vrchy