Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na Košumberk

9. 4. 2007

I když to ráno vypadalo, že seberu psy, uteču sama do nejbližšího lesa a tam se zahrabu 10 metrů pod zem, hustá atmosféra doma se postupem dopoledne poněkud uvolnila. Narážky a urážky se začaly mírnit a tak jsme přeci jenom byli schopni, narvat se společně do jednoho auta a v tomto uzavřeném, čili nebezpečném, prostoru vyrazit do Košumberka, kde měla naše výprava za dobrodružstvím začít.

Obrazek

V Košumberku jsme prolezli zříceninu, pokochali se   zrekonstruovanou budovou bývalého  pivovaru a vydali se na krásný, asi 12 kilometrový, okruh údolím řeky Krounky. Nádhera! Úžasné počasí, úžasná příroda, úžasná procházka! Prostě pravý jarní den s poletujícími motýli a rozkvetlými sasankami, orsejemi, prvosenkami, fialkami...Trnkami, ze kterých se sypaly voňavé bílé květy... Zurčící řekou... Šumícím lesem...Naprostá idyla!

Obrazek

Trasa vedla: Košumberk, Tišina, Lhota u Skutče, Nad Krounkou, Borek, Doly, Košumberk.

Obrazek

foto: www.arnika.org

Jsem moc ráda, že stejně jako u Homolkových nebo Škopkových všechno dobře dopadlo a na výlet se jelo. Moc jsme si to užili. Holky se chovaly skoro vzorně (fakt jen skoro). Počvachtali se ve vodě, Berta se každou chvíli koutoulem svalila do prachu nebo jehličí a začala si v pohodičce drbat záda, štěkali na sebe se psy za ploty (jeden hlídač normálně přeskočil plot a šel čubičky sežrat! naštěstí ségra, která právě dokončila praxi jako učitelka ve škole, ho křikem a batohem bez problémů zahnala), stahovali mě ze srázů,  solidně si protáhli nožénky... Co víc si přát?