Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční závod Žamberk

9. 12. 2007

Kvůli počasí jsme do Žamberka vyrazily jen s Bertou, která je přeci jenom o dost odolnější než její matička Theunka. Ta započala stávku jakmile teplota klesla pod 20 stupňů a vlhostní podmínky přestaly připomínat Saharu. Aby nám samotným s Čertou  nebylo smutno, doplnila naši cestovní sestavu čuvačka Cathy a její panička Lucka. Na trase se nevyskytl žádný problém, takže jsme na místo  šťastně dorazily dokonce mezi prvními.

V kategorii ZZO startovalo asi 25 psů a na spoustu z nich byl při poslušnosti krásný pohled. Bertička se rozloučila s letošním závodním rokem dosažením plného počtu bodů, takže mi udělala moc velkou radost. Byla opravdu hodňoučká a v dobré náladě. Vyhlášení mělo podle pořadatelů probíhat zvlášť pro kategorii ZZO hned po jejím posouzení, aby jsme nemuseli čekat na ostaní kategorie (obranářské), pak ale nastala změna plánu a vyhlášení se mělo konat přeci jenom na konec celých závodů. Na to jsme ovšem čekat nemohli, protože Cathy měla domluvené krytí. Tak musely závodní povinnosti ustoupit těm rodičovským a my vyrazily domů.

V Žamberku bývají tradičně milé závody a i letošní ročník to dokázal. Navíc Čertička se postarala i o další příjemné zážitky, takže to bylo odpovídající rozloučení se závody roku 2007. Zároveň byly ukončeny i boje o vítězství v Podorlické lize, tak napjatě čekáme jak dopadla naše ZKO.