Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciál Javorka(97)

21. 9. 2008

Už několikrát se mi u tohoto závodu stalo, že jsem se spálila a vizáží připomínala spařené prase. Ale aby bylo tak hnusně, jako tentokrát, to jsem snad ještě nezažila... Po celou dobu konání soutěže bylo zataženo, zima a pršelo nebo mrholilo... Ale já, známý optimista, vyskočila ráno svěže z postele, zaradovala se, že budeme moci předvést své oslňující výkony za ztížených podmínek, navěsila na sebe 12vrstev oblečení a s úsměvem na rtech šla přesvědčovat Holky, aby překonaly svou změkčtělost a jely se mnou ;) No, tak úplně to nebylo, ale skoro podobně :)

Startovaly jsme v kategorii "Poslušnost speciál", která se skládá z klasické poslušnosti podle ZVV1 a speciálních cviků (vodorovný žebřík, tunel, plazení, aport losovaného předmětu a průchodu salámovou uličkou). Theunka měla tu čest nastoupit jako první a příliš nadějí jsem do ní nevkládala, neb naše interní smlouvy dovolují jistou míru tolerance při cvičení v děšti ;) Ale Theunka se překonala! Šikulka moje šikovná se dala přesvědčit k namočení  o zem, lehala si, sedala... Překvapila. U přivolání berunka předváděla, že se ode mě prostě nemůže vzdálit na víc než pár kroků :) Znáte ji, je na mě silně vázaná :D Vymýšlet začala zas při aportu... Když jsem viděla, jak  předvádí divadýlko "dostala jsem mrtvici a může za to aport", tak jsem na ni pro jistotu zaječela svým nesmlouvavým hlasem nabitým autoritou :) Sice je to pro Theunku obvykle stejně nezávazné jako bzučení much u jejich uší,ale  tentokrát se přeci jen s tou iritující věcí v hubě dostavila ke mně. Pan rozhodčí byl velice mírný. Strhl nám body za to přivolání (ovšem říkal, že chápe, že některým pejskům se nechce od páníčků :) Což já taky chápu, ale vím, že ten kokří ksindlík mezi tyto pejsky rozhodně nepatří!), za chůzi, polohy, aport a celkově jsme vytěžily 94bodů. Pak nastoupila Bertička a konečně se jednou nepředváděla  tak, aby bylo každému při pohledu na ni hned jasné, že ji při výcviku řežu traverzou po hlavě. Dokonce si občas vesele štěkla, což by teda asi neměla, ale já byla ráda, že je v dobré náladě. Jak jsem říkala, pan rozhodčí byl hodně benevolentí a asi má slabost pro škaredé černé smetáky, protože dal Bertě plných 100bodů.

I při tom chmurném počasí mě to dost potěšilo a při troše snahy můžu napsat, že i zahřálo u srdce ;) I když kamna jsou kamna :) Odpoledne nadešel čas na druhou část soutěže. Bylo mi jasné, že Holky se v mokru rozhodně plazit nebudou a že seřerou salám stejně jako loni (viď Theunko :) ). A taky že jo, Thejík předvedl malou parodii na plížení, ale její herecký výkon obměkčil pana rozhodčího natolik, že nám dal celých 6bodů! Při aportu gumového kroužku měla trochu překusy a v sálámové uličce se, světe div se!, jen trochu opožďovala a čuchala, ale nesežrala nic! A Čertík zcela nelogicky ztratil body na žebříku, což by mě nenapadlo (ujely jí packy a to ji krapet rozhodilo) a v tunelu, kde předvedla vyloženou nekázeň :D. Ale zase se kočička plazila! V tom mokru!

V konečných výsledcích měla Theunka 138 bodů - 5.místo a Berta 147 bodů - první místo. Měla jsem velkou radost.

Během závodů se bylo opravdu na co koukat. A to nejen ve "speciálech", ale i v ZZO. Největší dojem z celého dne na mě udělal vítěz ZZO bezvadný malý jorkšír, úžasná ochočená kuna (ta překvapivě nezávodila, ale podle mě by mohla :) ) a pak trochu sobecky Bertin plný počet bodů na poslušnosti.