Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciál Javorka

15. 9. 2007

Ráno mě vyděsil pohled z okna. Déšť, tma, obloha ocelově šedá... Nejradši bych se vrátila zpět do postele s výmluvou, že Holky stejně v mokru necvičí, ale to jsem samozřejmě neudělala a statečně vyrazila směr Česká Třebová.

Startovaly jsme v kategorii "Poslušnost speciál", který v sobě zahrnuje poslušnost dle ZVV1 a speciální cviky (překonání vodorovného žebříku a tunelu, plazení, aport losovaného předmětu- bota, flaška, plyšák, kroužek; a průchod plochou s rozházenými salámy). Berta předvedla celkem slušnou poslušnost, s nepřesnostmi, drobnými chybami, ale pořád ještě v rámci mých představ ;) a získala 96bodů. Theunka neustále balancovala mezi polohami "srandovní roztomilý kokínek" a "ušatej prevít na zabití". Dostala 92bodů a mohla děkovat osudu, že jsem ji po představení jejího inovovaného pojetí poslušnosti nevyprášila ten vypelíchanej zrzavej kožuch! Mě zas jednou překvapila, carevnička proradná.A korunu tomu dodala při speciálních cvicích, kde celou svoji pozornost upírala pouze k salámovému plácku a nic jiného ji ani trochu nezajímalo. Mohla jsem být šťastná, že přeci jen vydržela až do posledního cviku, než ty uzeniny voňavý vyluxovala  svým natěšeným prasečím rypáčkem. Dostala 40bodů z 50. Berta taky bojovala s démonem zvaným permanentní nenažranost, ale přeci jenom trochu úspěšněji než její maminka. Její snaha byla ohodnocena 47body.

V konečném výsledku jsme tedy obsadily 1. a 2.místo a Berta dostala cenu za nejlepší provedení speciálních cviků. Sponzoři byli jako vždy víc než štědří, takže do výbavy mi   po jogurtovači, šlehači a asi pěti kulmách na vlasy, přibyl mixér :)) Takže ještě nějaké to povlečení, ručníky, utěrky a můžu se směle vdávat. No vlastně ještě něco dalšího dost podstatnýho bych musela vyhrát... Nebo spíš někoho... ;) Materiálně zajištěná každopádně jsem! :)