Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychnovský Rarášek

4. 5. 2008

Rychnovské závody byly jedinečné v mnoha ohledech. Tak v první řadě se poprvé účastnila Theunka. Startovné dostala s předstihem ke svým 6. narozeninám, které oslaví tenhle měsíc ;) Jako heslo jsme použily výrok: " Z jedniček rovnou do veteránů" a na tom hodláme pracovat :) Další novinkou bylo, že jsme se na místo dopravovaly vlastním autem, což na sebe vázalo nejednu komplikaci a zmatek. Nakonec se uvolila má drahá sestřička, že mě nenechá zešílet strachy z cesty, obětuje se, a pojede se mnou. Jsem ji za to hrozně vděčná, ačkoli vzít tuhle osobu na nějakou psí akci je kapánek risk, jak se později ukázalo. Celou dobu mě bombardovala milióny otázek, všemu se smála, všechno ji přišlo hrozně nepochopitelné a trhlé... Prostě myslím, že ji náš společný výlet nebývale obohatil ;) Nejvíc ji upoutala dvou a více slovná jména psů, a dokonce koketovala s myšlenkou, že si jen kvůli jménu nějakého toho rachlíka pořídí ;)

Ale zpět k agi. První byl na řadě jumping. Krize :D Já jsem byla víc než indisponovaná a Holky se naopak těšily, že se proběhnou... Obě se diskly hned na 3. překážce, já bezrádně stála na úplně špatném místě, koukala... :D Prostě projev demence nejvyššího ražení. Když jsem pak dorazila do stanu k Evče od Banji a ta mi začala vysvětlovat, jak je všechno chyba psovoda (což pro mě bylo opravdu překvapení :D ), měla jsem chuť se zabalit a jet domů. Ségra mě ale rozveselila pár obzvlášt přiblými dotazy a já se trochu srovnala.

Další na řadě byly zkoušky. Parkur byl fajn. Bertík nebyl schopný nějak se poprat s úplně normálním náběhem do slalomu :) 2x jsem ji tam musela vracet :) ale jinak o.k. A Theunce stačilo dokonce jen jedno opravení téhož náběhu :) Takže si složila zkoušku s 5. trestnými body. Dokonce si ani nešla čuchat, jako u předešlého jumpingu :) A to se cení! :)

Odpolední agility bylo postaveno moc hezky. Theunka i Berta ho zaběhly čistě. Zrovna tak  další kupa rychlejších psů ;) Ale stejně jsem měla radost a dobrý pocit.

Ještě jsem zapomněla napsat, že Theunce bylo naměřeno 41cm, což znamená 2. měření na příštích závodech. Moc nadšená z toho nejsem. Myslím, že nehrozí, že by šla do largů, ale spíš mě kapánek stresuje to samotné měření. Theunka přes svoji vysloveně milou a nekonfliktní povahu celou dobu temně vrčí a tváří se dosti krvelačně :D

A nakonec bych chtěla poblahopřát Evče s Banji, kterým se vedlo přímo parádně a běhá jim to vážně krásně, taky jim děkujeme za pohosinnost. Pak bych chtěla poděkovat Aleně Lustykové, že mi radila při prohlídkách trati a vůbec za všechno.

Z Rychnova jsem musela odjet dřív, takže jsem ani neviděla vyhlášení, nicméně si myslím, že to byly skvěle zorganizované závody, na kterých bych nenašla žádnou chybu. Jediný problém je v tom, že si budu muset obstarat nějaké silně tlumící prášky nebo začít s meditací nebo cokoli dalšího, co by mi pomohlo od té neúnosné nervozity. Je to děs, jak se člověk nedokáže ovládat... Prostě psycho je psycho :)

THEAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA1-1V423,2958./13E.Plíštilová
Agility--V42,53,55-8./23E.Plíštilová
JumpingDISE.Plíštilová

BERTAChybyOdmítnutíZnámkaČasm/sT.B.PořadíRozhodčí
MA1-2VD44,663,09104./13E.Plíštilová
Agility--V41,153,67-7./23E.Plíštilová
JumpingDISE.Plíštilová
 

Náhledy fotografií ze složky Rychnovský Rarášek