Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejvýznamnější den roku

26. 5. 2008

Je to přesně 6 let, kdy se z dračího vejce vylíhla malá zrzavá příšerka s utkvělou představou, že je středobodem celého Vesmíru. V duchu této vidiny se odvíjí celý její život.

Obrazek

V roce 2002 jsme si přivezli malé, dosti přidrzlé, ale o to víc roztomilé ušaté kokřátko a dnes je z toho velký, hodně drzý a o to míň roztomilý kokřík :) Za těch pár let, co se snažíme trávit společně, jsme toho hodně zažily a myslím, že bez hodně okamžiků, bychom se bývaly obešly. Já především bez těch věčných naháněk a lovu na převeselého slídiče pronásledujícího zajíce, křepelky, kočky, bažanty, srnky, vlaštovky, letadla, draky... Bez neustálého vyndávání různých částí lidských i zvířecích částí těl, s Theunčiny krvavé mordy, a vysvětlování, že nemůže každého, kdo se ji nelíbí roztrhat na kousky... Dále bez nekonečných diskuzí, kdo že bude vytvářet pravidla a kdo se jimi bude řídit.. Nakonec se z nás stala skoro stejná dvojka jako z Vinnetoua a Old Shatterhanda, když jsme několikrát spojily po indiánsku svá krevní řečiště :) Já kousnutou rukou a Theunka krvácením z dásní :)

Ale i Theunka by určitě ráda vymazala některé společné příhody ze své sloní paměti. A to všechny dny, kdy jsem po ní něco chtěla proti její vůli...

Obrazek

Ale po 6 letech už jsme se společně naučily, že dipomacie je věda věd. Že není potřeba hned všechno řešit s horkou hlavou (zrzavou hlavou ;) ), že spolu můžeme vycházet, když každá ubere z neústupnosti svých požadavků. Mám pocit, že po 6 letech s Theunkou, bych dokázala sdílet domov i se slušně nevrlou kobrou :)

Ale nikdy nepřestanu být vděčná osudu, že jsme si to malé kouzelné  štěňátko přivezli domů. Theunka je jedinečná. Theunka je jemná, veselá, přátelská ( ačkoli ne mnoho tvorů je hodno, stát se jejím kamarádem ;) ). Theunka je vtipná, chytrá, temperamentní. Theunka zná svoji hodnotu, má hrdost, ví co je Jejím životním posláním. Theunka má super dlouhé uši a běhá jako Žeryček od Spejblů. Theunka je prostě dokonalá a nejlepší.

Obrazek

Proto Ti naše milá Carevno, Slimáčí Královno, Theo Madame von Baskervill přejeme všechno, všecičko nejlepší!

A narozeninové video můžete zkouknout ZDE