Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukovský pohár

1. 9. 2007

Vzhledem k jistým velice smutným událostem, které se mi tu nechtějí rozebírat, mi byly nějaké přiblblé psí závody úplně jedno. Poprvé v životě mi nebylo den předem špatně, a v noci, kromě bulení, jsem v klidu spala. Prostě předzávodní psychóza se nedostavila! Když jsem se ráno vzbudila a viděla jak leje, měla jsem chuť tak akorát zalést znova pod peřinu. Samozřejmě se tak nestalo a společně s Theunkou a Bertou jsme vyrazily směr Luková. Cestou se počasí smilovalo, přestalo pršet.

Obrazek

foto: http://zkolukova.xf.cz/

Přeskočím všechny formality jako nahlašování, losování čísel a podobně, a hned přistoupím k samotnému cvičení. Nejdřív jsem šla na řadu s Theunkou a předvedla ostudný výkon, na který radši hodně rychle zapomenu. Nevěděla jsem pořádně kam jít, kde co udělat (v BH si psovod velí sám a necvičí na pokyny rozhodčího), prostě byla jsem totálně mimo a Theunčin výkon podle toho vypadal. To se tedy opravdu nepovedlo ;) Za to Bertinka mě potěšila a cvičila moc moc hezky! Takhle krásně se snad ještě nepředvedla! Bývala bych ji snad přímo na place ohubičkovala, kdyby to zkušebák dovoloval ;)) Kromě jednoho odtažení od nohy mi nedala záminku k výtkám :)  Nádhera!!!

Takže na konec to dopadlo takhle: Theunek 51bodů, které ji vysadily na 3./4. místo (po losování 4.) a Bertička bezkonkurenční jednička - 59bodů ;) Ha, jsem se zas jednou vychválila! Co jiného byste taky ode mě čekali, než že se tu budu předvádět? Nebuďtě naivky! :)

Obrazek

foto: http://zkolukova.xf.cz/

Škoda, že z našeho úspěchu nemůžu mít pořádnou radost... Výčitky svědomí a pocit viny a smutku jsou mnohem silnější... Omluvte tohle pesimistické zakončení, ale nemůžu jinak. Přeju Vám, kteří to čtete, abyste se vždycky rozhodovali správně a nikdy nikomu neublížili... Moc bych si to přála i sama pro sebe   :(

P.S.: Co obsahuje zkouška BH se dozvíte zde . Ve zkratce se poslušnost skládá ze cviků: ovladatelnost na vodítku, ovladatelnost bez vodítka, odložení za pochodu v sedě, odložení v leže s přivoláním a dlouhodobé odložení.