Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme si užili konec roku...

4. 1. 2008

Ačkoli skoro celé Vánoce jsem prožívala v dosti ponuré náladě, konec roku se vyvedl a to převážně díky příjezdu mých oblíbených Pražek. Cestou do Chocně na vlak jsem sice měla kapánek problémy, protože bylo, jak říká naše babča, "okluzko", ale přesto jsem dorazila přesně, abych si vyzvedla svou převzácnou návštěvu. Dejna s Babsi a Eva s Jonáškem zase málem zapomněli vystoupit, ale naštěstí jen skoro a tak jsme se přeci jenom šťastně shledali. A pak už mohlo všechno pokračovat podle plánu. To znamená převážně vycházkování a kecání, proložené občas nějakým tím jídlem, pitím a spánkem :) Večery nám obzvláštnila Dejna a její neovladatelná náklonost k AktůmX. Jelikož jsme bydleli v našem starém bytě úplně sami, nebylo mi zrovna příjemné koukat se na příběhy o upírech, mutantech a podobných příšerách. Holky se mi jen smály. No, já z toho celou noc nespala! Jako vážně! Kuny šramotily na seně, vítr skučel na půdě a vůbec, fakt jsem byla vyděšená a čekala jsem, kdy na mě vykoukne nějaká ta obluda :) Podobný nenáročný program nás čekal i další den jen s tím rozdílem, že večer jsme pojaly trošku veseleji než koukáním na děsivý seriál ;) Bylo to moc fajn.

Dokonce i Jonášek, který se bojí petard a trpí tak celý prosinec, byl poměrně v klidu a dal se rozptýlit některou ze sličných fenek (Nejvíc asi Babsi. jistě litoval, že je vykastrovaná :))

Dbala jsem na to, aby si u nás každý přišel na své. Pro Babsi byla největším lákadlem naše kočka Mikunka a ježek u mě v pokoji. No, teriér se holt nezapře :D Jonášek byl nejvíc unešen setkáním s mým tátou, kterého nesnáší od prvního okamžiku, kdy ho spatřil. Takže tatík byl definitivně pokřtěn jako "Jondův kamarád" a museli jsme ty dva neustále hlídat, aby se gentlemansky míjeli :) A konečně pro Evu a Dejnu bylo připraveno překvapení v podobě návštěvy mojí velice svérázné babičky :D  Nezapomenu jak hned poprvé, co u nás byla Eva na návštěvě došlo k nedorozumění. Babička totiž chtěla Evě pochválit její šperk, ale všichni ostatní slyšeli špek. Padali jsme pod stůl a svíjeli se smíchy, když říkala, že má Eva na krku překrásný špek a že bych si měla taky takový pořídit! No a Dejnu poprvé přivítala tím, že když Babsi panáčkovala u piána a zkoumala co je nahoře, šla se naprosto nezáludně zeptat mého tatíka (který psy fakt nesnáší), jestli ten pes může chodit po piáně :D No a ve stejně veselém duchu probíhala i její silvestrová návštěva, takže holky měly takovou malou ukázku naší domácí zábavy.

Škoda jen, že jsme musely všechny na Nový rok do Prahy. Bylo to moc krátké...

Ještě jednou děkuju holkám za příjemné chvíle a doufám, že zase brzo přijedou!

 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva