Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intenzivní povalečsko-krotitelský pobyt

1. 2. 2011

Celé zkouškové jsme se s Evou vzájemně udržovaly při životě plánováním  "výcvikáče". Což je krycí název pro společně strávené chvíle, které většinou naprosto proflákáme kecáním, koukáním na filmy, jídlem a pitím, ale myslíme si, že to prostě zní líp než  "zašívárna". Ačkoliv vždy zdůrazňujeme hlavní poslání, a to zabavení našich pejsků, hned po příjezdu je odkloníme na vedlejší kolej. Hodnější pejsky zasteleme do postele pod peřiny a uplácíme všemožnými pamlsky, zlobivější a méně podplatitelné jedince přivazujeme s košíkem k topení (zdravím, Mortíku!) 

V sobotu přijela Evička s panem Sisičkou a běhounem Mortíčkem. Hned následovala unavovací vycházka, která se ovšem naprosto minula účinkem. Samozřejmě ne u nás, ale Mortíček zdál se být jako vždy imunní. Večer byl příjemný. Eva nahlas snila o krásném betonovém kotečku pro Mortíčka a já ji v tom oddaně sekundovala. Mortíček mezitím nosil boty v hubě, peřiny na zádech a nepokoj v srdci. Toto veselé počínání střídal několika vteřinovými záchvěvy náklonnosti- skočil do postele, položil svou metrákovou hlavu na jednu z nás, upřeně se na nás zahleděl s výrazem plným melancholie a pochopení,  procítěně vzdychl a odpichem od břicha se vrátil na zem, kde si dále nazdržitelně skotačil.

obraz010.jpg

My s Evou se věnovaly předčítáním kynologických periodik a dost se nasmály. Dál radši bez komentáře.

Druhý den já odmítala vstávat a Mortíček jíst. Zdál se býti velmi přetažen. Nemohl se ovládat a v očích měl šílený výraz. Naordinovaly jsme cvičení poslušnosti a dlouhou procházku s najmutou společnicí.  Deyla se tohoto úkolu zhostila zodpovědně, za což ji patří veliký dík. Ani Jonášek, ani moje Holky totiž jaksi nechápou Mortíčkovo těžkotonážní pojetí hry a jakoukoliv Mortovu snahu ohodnotí dle aktuální nálady na stupnici od ignorace přes tiché leč nepřehlédnutelné zhnusení až po takřka operní vokální projev ( "jako když ho na zuby berou").

A pak zase filmy a jídlo a pití a povídání. A taky show v Martině pojetí aneb Ten medvěd byl jako pan Klásek!?  Už jsem si dlouho tak nepoplakala smíchy (naposledy den před tím).

obraz012.jpg

Co se výcviku týká, vše čím jsem se chtěla Evě pochlubit se jaksi nepovedlo. Ale co se dá dělat, budu na tom s Holkama dál pracovat. A to převážně formou dalších společných "výcvikáčů"

P.S.: Myšolitl - Škraloupy, nekynolog prohloupí!