Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrté narozeniny!

19. 11. 2007

Čas šíleně letí a pokud bysme se chtěli vrátit do chvíle, kdy se Theunce narodilo jejích 8 štěňátek, museli bychom se posunout o celé 4 roky! Během těchto 4 let se toho stane v životě člověka spousta, a ještě mnohem víc se toho změní v psím životě. Zdá se, jakoby ani ta malá čerstvě narozená Berta a ta dnešní neměly nic společného. Samozřejmě to tak není...

Je spousta vlastností, které ji pravděpodobně neopustí do konce života. A to hlavně neopodstatnělá dobrá nálada, maniakální návaly radosti a nenávist k cizím psům... Nikdy asi nepřestane skákat, kousat a bláznivě štěkat, kdykoli potká někoho "známého"... Nikdy se nepřestane mazlit a přitom nenápadně šacovat kapsy... Nikdy neztratí chuť k jídlu a nadále pro ni bude delikatesou i suchý chleba pro králíky a bramborové šlupky...

Naopak v některých oblastech lze rozeznat znatelný pokrok.... Přestala se v 90% radostí počůrávat, kdykoli za ní přijde nějaká vítaná návštěva... Skoncovala i se žraním slimáků, žížal a myší... Prostě, je vidět, že Bertinka pomalu roste v distingovanou psí slečnu, pro kterou je reprezentativní chování prioritou číslo jedna!

Obrazek

Ten pocit, že i to špatné, co občas provádí, myslí dobře, je dost často odzbrojující a místo výchovné lekce mě tak akorát rozesměje... Prostě Bertík je kouzelné stvoření a doufám, že ji vydrží nezničitelné zdraví a nenapodobitelný optimismus, aby mohla šířit svoji dobrou náladu ještě spoustu a spoustu let!

VŠECHNO NELEPŠÍ K NAROZENINÁM, ČERTINKO!

Našla jsem pár citátů, které prostě k její osobnosti naprosto sedí a tak se o ně s vámi podělím:

"Znal jsem psy, zejména štěňata, která byla skoro tak pitomá jako lidé."
(Robert Benchley)

"Už jste někdy vstoupili do místnosti a zapomněli, proč tam jdete? Mám dojem, že psi tohle dělají celý život." (Sue Murphyová)

"Pes je zřídka úspěšný při pozdvihování člověka na vlastní úroveň bystrosti, ale člověk často stáhne psa dolů, na svou vlastní úroveň." (James Thurber)